söke haberleri son dakika, söke televizyon, söke radyoları
''Pamuk Fiyatlarındaki Belirsizlik Üreticiyi Zarara Uğratıyor''
''Pamuk Fiyatlarındaki Belirsizlik Üreticiyi Zarara Uğratıyor''
 
''Yoğun ama güzel günlere giriyoruz''
''Yoğun ama güzel günlere giriyoruz''
 
''ŞEHİTLERİ ANMA,DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNÜ KUTLUYORUM''
''ŞEHİTLERİ ANMA,DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNÜ KUTLUYORUM''
 
ÇELTİKÇİ MAHALLESİ’NDE BİR BUÇUK YILDA 68 BİN M2 YOL YAPIMI
ÇELTİKÇİ MAHALLESİ’NDE BİR BUÇUK YILDA 68 BİN M2 YOL YAPIMI
Son Dakika
''KOLTUK HIRSIMIZ YOK''
 

''KOLTUK HIRSIMIZ YOK''

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Özer Kayalı, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

28 Mart 2014 Cuma 09:43
Yazdır

Kuşadası’nın karış karış her yerinde miting düzenleyen Kayalı, son olarak Hacı Feyzullah Mahallesi’nde idi. Kayalı mitinginde AKP Kuşadası Belediye Başkan adayı Engin Berberoğlu’nu adeta topa tuttu.

CHP Kuşadası Belediye Başkan adayı, yerel seçimler için geri sayım başladığı şu günlerde mitinglerine hız verdi. Her güne bir miting sığdıran Kayalı, Hacı Feyzullah Mahallesi’ni de listeye aldı 7 Eylül İlköğretim Okulu yanında düzenlenen mitinge CHP Kuşadası İlçe Başkanı Soner Kaplan, CHP’nin bir önceki dönem Aydın Milletvekili Fatih Atay ve CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın, Kuşadası Eski Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, CHP Kuşadası Belediye Meclis üyesi adayları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Soğucak köyü sakinleri, Gerçek Sitesi Sakinleri, Hadimliler Derneği, Yavansu Mahallesi Sakinleri, Tepe Mahallesi Sakinleri, Değirmendere Mahallesi Sakinleri, Türkiye Gençlik Birliği, CHP Kadın ve Gençlik Kolları’nın yanı sıra, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Binlerce insan mitingin yapılacağı alanda toplanırken, bazı vatandaşlar da balkonlarından mitinge destek verdi. Mitingde CHP’lilerin hedefinde hükümet, Kayalı’nın hedefinde hükümetin Kuşadası’ndaki temsilcisi Berberoğlu vardı. Kayalı, “Engin Berberoğlu hangi partiden adaydı? Artık karıştırıyorum. Hangi partiye geçerse o partinin düdüğünü öttürüyor” dedi.

KAPLAN’DAN “BAYRAK” CEVABI

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Soner Kaplan, AKP Kuşadası Belediye Başkan adayı Engin Berberoğlu’nun İsmail Cem Meydanı’nda düzenlediği mitinginde iddia ettiği, “CHP’liler bizi Türk Bayrağı ve Atatürk kullandığımız için şikayet ettiler” söylemine, Hacı Feyzullah mahallesinden yanıt verdi. Kaplan, “Son üç gündür bir takım söylemler var.CHP İlçe Örgütü birilerini şikayet etmiş sözde. Birileri, Atatürkü ve Atatürk bayrağını mitingden indirsin diye şikayet etmiş. YSK’nın seçim yasakları var. Ne diyor hiçbir siyasi parti ülkemizin simgeleri olan Türk bayrağı ve Atatürk’ü kendisine amaç olarak kullanamaz. Bu yasaktır. CHP Bu güne kadar ne bayrağına Ne Atatürk’üne ne laf söylemiş, ne de söyletmiştir. Sizin derdiniz başka. Günü geldiğinde Atatürk ve Türk Bayrağı için bu millet canını vermiştir. Bizim sizden akıl almaya ihtiyacımız yok. Sen de, senin başbakanın da Türk Bayrağımızı ve Atatürk’ümüzü kullanamaz” ifadelerini kullandı.

BU İKTİDAR YARGILANACAK

Mitinge katılan isimlerden biri CHP Aydın Eski Milletvekili Fatih Atay oldu. Atay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, Ankara Atatürk Orman Çiftliği üzerinden eleştirdi. Başbakan’ın anayasal suç işlediğine vurgu yapan Atay, şu ifadeleri kullandı, “Seçimler öncesi görüyorsunuz ki Kuşadası’nda çalışmalar coşku içerisinde geçiyor. Ancak ülke genelinde bir şölen havasından söz edemiyoruz. Ne yazık ki korkunç derecede kartlaşmış bir durumla karşı karşıyayız. Daha 5 yıl önce birisi çıkıp deseydi Başbakan Mahkeme kararlarını tanımayacak, inanır mıydınız? Türkiye Cumhuriyeti başbakanı, bütün malvarlığını Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarına bağışlayan Atatürk’ün Ankara’daki çiftliğine, Başbakanlık hizmet binası yaptırıyor. Mahkeme burası sit alanı. Doğru değildir yaptığınız. İnşaatı durduruyorum diyor. Başbakan ne derlerse desinler, ben mahkemenin kararını uygulamayacağım bu binayı bitireceğim, açılışını yapıp içinde oturacağım diyor. Bu bir Anayasa suçudur. İleride yargılanacaklar. Bunu garanti ediyorum. O dönem CHP iktidarı dönemidir”

TAHTA KASAM BİLE YOK

Atay, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu ile ilgili de konuştu. Atay, “Muammer Güler’in oğlu ne iş yapıyor? Evinde benim boyumda 6 tane demir para kasası var. Kendilerini alamadıkları bu kadar büyük paralar için hırslarını düşünün. Ben iki dönem milletvekilliği yaptım. Evimde tahta kasa bile yok.” diye konuştu.

KAYALI BU İŞE LAYIK BİRİ

Atay konuşmasını şu sözlerle noktaladı, “Özer Kayalı’yı çok uzun yıllardır tanıyorum. Bu işe layık biri. Sizler de bunu çok iyi biliyorsunuz ki buradasınız. Onun başarısında yapacaklarında sizlerin de takdir edeceğini biliyorum. Özer’i sizlere emanet ediyorum”

EKONOMİK MUCİZE DEDİLER, MEMLEKETİ BATIRDILAR

Atay’ın ardından sahneye CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın çıktı. Hükümeti ekonomi üzerinden topa tutan Aydın, “Osman Aydın: Ekonomik mucize dedikleri büyüme tamamen yala. 2002’den bu yana vatandaşımızı banka kapılarına muhtaç hale getirdi. Bankalardan alınan kredi ile çoluğuna çocuğuna bakabilmiş vatandaşlarımız. Bunlar iktidara geldiklerinde 6.6 katrilyon olan banka kredi ve kredi kartı borcu, bugün 350 katrilyon. 12 yılda yarattıkları ekonomik mucize bu. Esas ekonomik mucizeyi bizim geçmişimizdeki partimiz gerçekleştirmiş. O kadar savaş atlatılmış, 5.2 büyüme gerçekleşmiş. Bunların döneminde ise 4.8. Ülkemiz bu iktidar yüzünden üretemez hale geldi. Memleketi batırdılar ekonomik mucizeleri ile. Bu iktidarın yalanlarına, 30 Martta sandığa giderek dur dememiz lazım” diye konuştu.


HANGİ PARTİDEN ADAYDI? KARIŞTIRIYORUM!

CHP Kuşadası Belediye Başkan adayı Özer Kayalı’nın konuşmasında hedefte AKP Kuşadası Belediye Başkan adayı Engin Berberoğlu vardı. Berberoğlu’nu projeleri üzerinden hedef alan Kayalı, “O arkadaşların projesi yok demiştim. Engin Bey hangi partiden adaydı? Karıştırıyorum. Bir orada bir burada. Hangi partiye giderse, o partinin düdüğünü öttürüyor. Projeleri yok dedim ya bugün hemen broşür basmışlar. Mega projeler diye. Her eve her iş yerine doğalgaz gelecekmiş. Gelecek tabii bunun seninle ne alakası var. O zaten gelecek. Senin mega projen bu mu?” dedi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA O KADAR BİRİKTİRMİŞ MİDİR?

Kayalı şöyle devam etti, “Ayak bastı parasını belediye bütçesinden ödeyecekmiş. Bu senin kasan sanki. Belediyenin böyle bir yetkisi yok. Diyelim ki var. Buraya 700 bin turist geliyor deniz yolu ile. 700 bin çarpı 10, 7 milyon dolar yapar. 15 milyon lira yapar. Sen benim yetimimin, gencimin parasını gidip limana vereceksin. Ne faydası olacak bunun gencime? Engin Bey kendinden öder mi? Belediye başkanlığında o kadar biriktirmiş midir? İnsanları kandırıp, ucuz oy çalmak için çok ucuz bir hikaye. Gençlik merkezi diyor. Bizden çalmış. En mega proje, Pazar yapıyor. Kapalı ve açık modern Pazar. Ama haftada 7 gün. Pazar bizim geleneğimizde 1 gün olur. Onun dediği AVM olur”

NEDEN AKP’YE GİTTİN?

Kayalı, Engin Berberoğlu’nun İsmail Cem Meydanı’nda dile getirdiği “Şimdi iktidar partisinin kudretini arkamıza alarak hizmetlerimize hizmet ekleyeceğiz. Turizmi arttırıp, Dünyanın Kuşadası’nı konuşmasını sağlayacak. 10 yıl belediye başkanlığım dönemimde bunların hepsi CHP çatısı altında olmuştur. Hizmet etmenin partisi yoktur” sözlerini de eleştirdi. Kayalı, “Böyle çelişki olur mu? Bu mantık ve vizyon meselesi. İş bilirlik meselesi. Madem bu kadar iyi bir belediye başkanıydın da, Kuşadası neden bu halde? Neden AKP’ye gittin sen?” ifadelerini kullandı.

UCUZ OY ÇALMA ÇABALARI

Kayalı kent meydanı üzerinden kendisini eleştiren AKP Kuşadası Belediye Başkan adayı Engin Berberoğlu’na da şu sözlerle yanıt verdi, “Yeni Kent Meydanı projemizi eleştiriyorlar. Bizim amacımız yıkmak değil. Evet yıkacağız ama daha yenisini ve daha iyisini yapmak için. Kentler meydanları ile anılır. Dükkan sahipleri daha fazla kazanacak. Bu uzun sürmeyecek. Hemen yapılıp bitecek. 1500 kişinin ekmeği ile oynayacakmışız. Biz belediyesiz dükkansız mı kalacağız? Bunlar çok ucuz oy çalma çabaları”

Kayalı şöyle devam etti, “Bizim iddiamız ilgi çeksin, dikkat çeksin diye değil. Ben ve arkadaşlarım bunun gereği ne ise onu yapmak üzere yola çıktık. Bizim koltuk hırsımız yok. Ben iyi bir yöneticiyim. Arkadaşlarımla birlikte Kuşadası’nı dünyaya konuşturmak üzere aday olduk”

KAYALI ERİMEZ, CHP HİÇ ERİMEZ!

CHP Kuşadası Belediye Başkan adayı Özer Kayalı, son olarak kendisi ile ilgili bir gazetede yer alan, “Kayalı tuz buz” adlı haber hakkında açıklamada bulundu. Kayalı, “Kayalı Tuz Buz olmuş diye manşet atmışlar. CHP Gençlik kollarından iki tanesi, AKP’ye geçmiş. Bir tanesi başkan. Diğerleri üye bile değil. Kaya erimez, Kayalı hiç erimez. CHP hiç hiç erimez. Biz Kaya gibi birlikteyiz. Ne eski belediye başkanım, ne ilçe başkanım partisini sattı. Bize güvenin. CHP’ye güvenin” ifadelerini kullandı. HABER:HAMDİ AKGÜL


Anahtar Kelimeler: chp, kuşadası, belediye, başkan, adayı, özer
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1996 İspanya: ETA bir havaalanına bomba attı: 35 kişi öldü.
Finans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Yazarlar
Anket
ANKETİMİZ SONA ERMİŞTİR İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Videogaleri
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
Sayısal Loto
18.07.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 25 - 26 - 35 - 38 - 48
Şans Topu
18.07.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
08 - 14 - 16 - 28 - 31 - 10
On Numara
16.07.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 - 05 - 08 - 10 - 11 - 12 - 13 - 15 - 16 - 17 - 21 - 24 - 34 - 37 - 41 - 46 - 51 - 56 - 57 - 63 - 66 - 67
Süper Loto
19.07.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
19 - 20 - 27 - 31 - 37 - 53
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur

RADYO TEMPO 96.2 DİNLEMEK İÇİN 
PLAY TUŞUNU TIKLAYIN